en ru

העלמת ורידים בלייזר, גלי רדיו, קיטור ללא אשפוז וללא כאב

העלמת ורידיםכיום, "כללית מושלם", מאודת "עדיף" ו"שיא" מציעות מימון טיפול בהעלמת ורידים בולטים,דליות בלייזר. זהו הטיפול החדשני ביותר, מחליף ניתוח ורידים, שניתן כיום לבצע במימון "כללית מושלם". עכשיו, אין צורך לשלם לטיפול להעלמת דליות אלפי שקלים. חברי "כללית מושלם" ו-"כללית מושלם פלטינום" זכאים למימון, שנה אחת לאחר הצטרפותם לביטוח.

כללית מושלם ומאוחדת עדיף מממנות העלמת ורידים, דליות בלייזר

חברי קופות חולים אחרות מקבלים גם הם החזר התשלום. ביטוחי בריאות פרטיים בד"כ מממנים את הטיפול באנדו לייזר באופן מלא.

"כללית מושלם" מאשרת לבצע את הטיפול להעלמת ורידים, דליות באנדו-לייזר אך ורק למומחים בכירורגיית כלי דם בעלי ניסיון רב בטיפול זה.

העלמת ורידים באנדו לייזר הוא הטיפול המודרני והיעיל ביותר מכל טיפולי הורידים.
טיפול באנדו לייזר אינו טראומתי כמו ניתוח קונבנציונלי וחד פעמי בניגוד לטיפול בהזרקות, שצריך לקבל מספר רב של פעמים.

 

יתרונות של העלמת ורידים, דליות ברגליים בעזרת אנדו לייזר מול ניתוח ורידים קונבנציונאלי

  • התוצאה הרפואית והאסתטית המקסימלית
  • טראומה ניתוחית מינימאלית
  • הרדמה מקומית וחזרה לחיים רגילים כמעט, באופן מיידי, המטופלים חוזרים הביתה, שעה לאחר הטיפול ויכולים לשוב לעבודה למחרת.

חושבים שמחלת ורידים, דליות אלו רק ורידים בולטים מורחבים - דליות מורחבות ברגליים; בתחילת המחלה, אין את הסימנים המדאיגים הללו, אולם קיימים טיפולי ורידים מאוד יעילים. אפילו במקרים של מחלה מתקדמת, רופא כלי דם יכול לעזור לכם להיפטר ממנה.

סרטון הדמיה של ניתוח לייזר תוך ורידי

ככל שמקדימים בטיפולים ורידים, דליות, העלמת ורידים התוצאה מהטיפול תהיה טובה יותר. לכן, אם אתם חשים, כבדות ברגליים, ואפילו לא רואים שינויים קשים בורידים מומלץ לפנות לכירורג כלי דם על מנת לעבור בדיקות ספציפיות. חשוב עוד יותר, לא לדחות ביקור אצל כירורג כלי דם, העלמת ורידים - דליות ברגליים אם כבר סובלים ממחלת ורידים.

סרטון הדמיה של ניתוח לייזר תוך ורידי

הניסיונות הראשונים של העלמת ורידים בולטים ברגליים בעזרת אנרגיה חשמלית החלו לפני למעלה מ- 30 שנה. אז השתמשו בסיב חשמלי שהעבירו דרך הורידים החולים. לפני כ- 10 שנים, על בסיס ניתוח זה, פיתחו ניתוח לייזר תוך ורידי. טיפול מודרני להעלמת ורידים - דליות, טיפול אנדו לייזר (Endovenous Laser Treatment – EVLT) הוא פעולה מהירה ועדינה יותר, שאינה משאירה צלקות ומאפשרת לחזור מייד לחיים סדירים.

כיום, העלמת ורידים ברגליים ע"י אנדו-לייזר היא האלטרנטיבה לניתוח קונבנציונאלי להעלמת ורידים (Striping) סטריפינג לפני הטיפול עושים בדיקת כלי דם - דופלר ורידים של הרגל החולה ומציירים על הרגל את המהלך של כלי דם בולטים - ורידים חולים, דליות, גודלם של ורידים ואת המקומות של אי ספיקת ורידים ברגליים. באופן מיוחד מציירים את מיקום כניסתם של ורידים שטחיים לורידים עמוקים. מציירים על העור גם ורידים בולטים – דליות וגם ורידים שנמצאים עמוק יותר מתחת לעור ולא בולטים. כל הפעולה מתבצעת בהכוונת אולטרה סאונד.

העלמת ורידים באמצעות לייזר

העלמת ורידים - ע"י פעולת אנדו-לייזר מבוצעת בהרדמה מקומית דרך דקירת מחט, מכניסים סיב לייזר לוריד ומעבירים אותו לכל אורך הוריד עד לכניסתו לוריד העמוק. עוצרים 2 ס"מ" לפני כניסתו של הוריד החולה לוריד העמוק.

חשוב מאוד לעבור את כל הסיבובים של הוריד. כל הפעולה להעלמת ורידים בליזר מתבצעת בהכוונת אולטרה סאונד ורידים. לאחר שסיב הלייזר ממוקם היטב במקום הנכון בתוך הוריד מזריקים תמיסה של חומר הרדמה מדולל מתחת לעור סביב הוריד. פעולה זו מאפשרת טיפול ללא כאבים. בד"כ מזריקים כ-200 סמ"ק של חומר הרדמה מדולל וע"י כך יוצרים כרית נוזל סביב הוריד שגם מרדימה את מקום הטיפול וגם מגנה על העור מחום שיוצר סיב הלייזר. מכוונים את עוצמת מכשיר לייזר ביחס לחומרת המחלה וגודל הוריד. מפעילים את הלייזר ומתחילים במשיכה איטית של הסיב חזרה לאורך הורידים החולים. האנרגיה הטרמית של מכשיר הלייזר סוגרת את הוריד לאורך כל הדרך. כל הפעולה להעלמת ורידים - דליות בעזרת לייזר תוך ורידי, מתבצעת בהרדמה מקומית. לאחר פעולה זו, יש לחבוש גרב אלסטית ולהיות בתנועה. כל הפעולה אורכת כשעה ואפשר מייד לחזור לחיים נורמלים.

אחרי העלמת ורידים

ורידים
לפני טיפול

ורידים
אחרי העלמת ורידים

ורידים
לפני טיפול

ורידים

קיימים מס' סוגים של מכשירי לייזר לטיפולי לייזר תוך ורידי להעלמת ורידים בולטים - דליות ברגליים. השינוי העיקרי ביניהם הוא אורך קרן הלייזר. מכשיר הלייזר המועדף לניתוחים מסוג זה הוא מכשיר המייצר קרן באורך מסוים שמשפיעה אך ורק על דופן הורידים החולים ולא גורם לחימום ויצירת קרישי דם בתוך הורידים המטופלים. היתרונות העיקריים לביצוע טיפול לייזר להעלמת ורידים - דליות שעלותו גבוהה יחסית, הם תוצאה אסתטית טובה, חזרה לחיים רגילים כמעט מיידית וטראומה ניתוחית מינימאלית.

הפרעה במסתמי הורידים השטחיים המרכזיים ברגליים גורמת לעלית לחץ בתוך כלי דם ורידים והתפתחות אי ספיקת ורידים לאורך הרגל – מצב זה נקרא: אי ספיקת ורידים שטחית. אי ספיקת ורידים ברגליים גורמת לדליות ולעומס בחלק התחתון של הרגליים שבא לידי ביטוי בנפיחות, בצקות, שנוי צבע העור, דלקות ורידים ובמקרים המוזנחים, בפצעים קשיי ריפוי. במקרים של אי ספיקת ורידים כרונית, משתנה כל המנגנון של זרימת הדם הורידי ברגליים. לכן, בעיה זו דורשת התייחסות רצינית וטיפולי ורידים.

העלמת ורידים - דליות ברגליים ע"י לייזר ורידים מבוצע דרך דקירת מחט, אינו משאיר צלקות או שטפי דם. טיפול אנדו-לייזר בד"כ מבוצע בשיתוף עם הזרקות. בשלבים הראשונים של אי ספיקת ורידים ברגליים, ביצוע ניתוח לייזר לצורך העלמת ורידים היא פעולה כמעט אידיאלית. אבל בשלבים אלו, נדיר שמגיעים למומחה לכירורגית כלי דם. לרוב, העלמת ורידים ברגליים ע"י ניתוח אנדו-לייזר מבוצעת ביחד עם הזרקות. העלמת ורידים בולטים - דליות מסוג זה מבוצעת בהרדמה מקומית, לכן אין כמעט מגבלה לגיל המטופל.

אחרי העלמת ורידים

ורידים
לפני טיפול

ורידים
אחרי העלמת ורידים

ורידים
לפני טיפול

ורידים

העלמת ורידים - דליות ברגליים ע"י אנדו לייזר הן פעולות בטוחות עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, אך מהווים גם פעולה פולשנית וכמו בכל פעולה פולשנית לעתים נדירות מופיעות תופעות לוואי. שימוש באולטרה סאונד בזמן הניתוח מקטין את הסיכוי של חזרת הורידים - דליות לאחר ניתוח אנדו לייזר. ביצוע בדיקת אולטרה סאונד ורידים, דופלר לאחר הטיפול מאפשר לבצע השלמת הטיפול בהזרקות ורידים במידת הצורך.

 

טיפול בגלי רדו


טיפול בגלי רדיו מתבצע באותה שיטה קמו טיפול באנדו לייזר רק במקום סיב לייזר מכניסים ומטפלים בסיב רדיו. בבחינת המטופל אין הבדל כל שהוא. ההחלטה על שימוש בסיר רדיו מתקבלת ע"י רופא המבע בהתאם למצב הספציפי.

טיפול בקיטור


טיפול בקיטור בד"כ משתמשים להעלמת ורידים חוזרים לאחר ניתוחים שלא הצליחו באופן מלא והורידים, דליות חזרו ובמקרים שאין אפשרות לבצע טיפול בלייזר או גלי רדיו בבחינה טכנית. בשיטה זה משתמשים במכשיר שמיצר קיטור. בהרדמה מקומית או טשטוש מחדרים מחט עדינה לתוך הוריד שרוצים להעלים ומזרקים קיטור.

 

 

 

5 שאלות האחרונות לד"ר איליה קרקובסקי קשור העלמת ורידים בלייזר:

גלולות למניעת הריון
שלום ד"ר,עברתי 4 הריונות כאשר ב 2 ההריונות האחרונים יצאו לי ורידים ברגל שמאל בעיקר. הייתי אצל ר...
כאבים מאחרי הברך
שלום, מזה כחצי שנה יש לי כאבים מאחרי הברך. עתה הם התמקדו בחלק האחורי כלפי פנים הרגל. רופא המשפחה שול...
תיפול אם אלוקות
שלום לך ד"ר מה אתה חושב על תיפול אם אלוקות ? תודה מראש אריאלה...
אני סובלת מורידים בולטים
דר קרקובסקי שלום רב אני סובלת מורידים בולטים מאד ברגליים זה גנטי בימים האחרונים הם התחילו גם לכאוב...
ורידים ברגליים
aלום רב, אני בת 18 וכבר הופיעו לי מלפני שנה וחצי ורידים ברגליים ולפני כשבוע הופיע לי ברגל עוד 'פיצוץ...
לפרטים, התייעצות ולקביעת תור, השאירו את הפרטים או התקשרו: 2147*