en ru

העלמת ורידים

העלמת ורידים בלייזר

המטרה העיקרית של טיפול להעלמת ורידים היא הסרת עומס הדם שנוצר כתוצאה מאי ספיקת ורידים שטחית ודליות. המנגנון של הטיפול להעלמת הורידים הוא הוצאה או ניטרול ורידים המרכזיים השטחיים עם מסתמים שנמצאים במצב של אי ספיקה. עושים זאת לשם כך שהוריד המורחב יתמלא בדם שלא מתקדם לכיוון הלב ולכן לוחץ על דופן הוריד ולרקמות הרכות מסביב (תת עור ועור).

טיפול באנדו לייזר לצורך העלמת ורידם

טיפול באנדו לייזר הוא הטיפול המודרני והיעיל ביותר מכל טיפולי ההלמת ורידים. טיפול באנדו לייזר אינו טראומתי כמו ניתוח קונבנציונלי וחד פעמי בניגוד לטיפול בהזרקות, שצריך לקבל מספר רב של פעמים. התוצאה הרפואית והאסתטית המקסימלית, טראומה ניתוחית מינימאלית, הרדמה מקומית וחזרה לחיים רגילים באופן מיידי - אלו יתרונות של העלמת ורידים בעזרת אנדו לייזר מול ניתוח ורידים קונבנציונאלי.

המטופלים חוזרים הביתה, שעה לאחר הטיפול ויכולים לשוב לעבודה למחרת. עלמת ורידים - ע"י פעולת אנדו-לייזר מבוצעת בהרדמה מקומית דרך דקירת מחט

מכניסים סיב לייזר לוריד ומעבירים אותו לכל אורך הוריד עד לכניסתו לוריד העמוק. כל הפעולה להעלמת ורידים בליזר מתבצעת בהכוונת אולטרה סאונד ורידים. לאחר שסיב הלייזר ממוקם היטב במקום הנכון בתוך הוריד, מזריקים תמיסה של חומר הרדמה מדולל מתחת לעור סביב הוריד. פעולה זו מאפשרת טיפול ללא כאבים. מפעילים את הלייזר ומתחילים במשיכה איטית של הסיב חזרה לאורך הורידים החולים. האנרגיה הטרמית של מכשיר הלייזר סוגרת את הוריד לאורך כל הדרך. כל הפעולה להעלמת ורידים - דליות בעזרת לייזר תוך ורידי, מתבצעת בהרדמה מקומית. לאחר פעולה זו, יש לחבוש גרב אלסטית ולהיות בתנועה. כל הפעולה אורכת כשעה ואפשר מייד לחזור לחיים נורמלים העלמת ורידים ברגליים ע"י לייזר תוך ורידי אינו משאיר צלקות.

טיפול בהזרקות קצף לצורך העלמת ורידים

בשנים האחרונות, שיטה להעלמת ורדים בזריקות עברה מודרניזציה רצינית. נכון להיום, לפני טיפול בהזרקות לורידים עוברים בדיקת דופלר ורידים. כיום, טיפול בהזרקות לצורך העלמת ורידים עושים בעזרת חומר רפואי מיוחד שמזריקים אותו גם בצורת קצף. בחלק מהמקרים, בזמן הטיפול משתמשים בהכוונת סונאר לזיהוי המיקום של הורידים החולים על מנת לבצע טיפול בצורה מדויקת ביותר. שימוש בחומר מוקצף להעלמת ורידים ע"י הזרקות מאפשר להוריד את ריכוז החומר ובנוסף לחומר המוקצף יש שטח פעילות גבוה יותר והוא נשאר במקום ההזרקה, מה שמוריד את הסיכוי לתופעות לוואי. העלמת ורידים בהזרקות כוללת בד"כ מס' טיפולים שמבצעים במרפאה. לאחר כל טיפול, חובשים את הרגל בתחבושת אלסטית או גורבים גרב אלסטית שמהווה חלק בלתי נפרד של טיפול בהזרקות ובו תלויה תוצאת הטיפול

הוצאת ורידים השטחים המרכזים בניתוח קונבנציוני בשלב ראשון של הניתוח קונבנציונלי לצורך העלמת ורידים, עושים חתך באיזור המפשעה, משם מפרידים את וריד במקום כניסה לווריד העמוק. ולאחר מכן, מפרידים וקושרים את הענפים הנכנסים באיזור המפגש. פעולה זו דורשת קפדנות עקב כך שאם אפילו משאירים ענף אחד לא קשור, הדבר יכול לגרום לחזרה של הבעיה באיזור זה. לאחר מכן, קושרים את הוריד השטחי באיזור הכניסה לוריד העמוק. בשלב הבא של הניתוח לצורך העלמת ורידים, מפרידים את אותו וריד בחלקו התחתון באיזור הקרסול ע"י חתך קטן. דרך הוריד מכניסים מכשיר שעובר לאורך כל הוריד ושולפים את הוריד. לאורך מכן מוציאים את הורידים הבולטם דרך חתכים קטנים נפרדים. קושרים את ורידים המקשרים באי ספיקה וכך מונעים את חזרת הדם מהמערכת העמוקה למערכת השטחית.

מילון

בדיקת דופלר ורידים מתבצעת עי" מכשיר סונר(אולטרה סאונד) שמסוגל גם ...
 21 מאי 2014
ורידים שטחיים ברגליים עוברים מתחת לעור ובמצב של אי ספיקה הופכים ...
 10 אוגוסט 2014
טיפול שמחליף את תפקוד הכליות שאינן מתפקדות – נקרא דיאליזה. במקרים של ...
 10 אוגוסט 2014
חלק חולים עם מחלות בכליות, סובלים מאי ספיקת כליות סופנית. במקרים קשים ...
 05 מאי 2014
אשר אבי העורקים (אאורטה) תקין, קוטרו באיזור הבטן הוא 2-2.5 ס"מ. במקרה ...
 21 מאי 2014
כאבי רגליים הינן תלונה נפוצה מאוד לאחר חבלה או טראומה אחרת. אבל יש גם ...
 10 אוגוסט 2014
כירורגית כלי דם הוא מקצוע העוסק במחלות כלי דם – עורקים וורידים. מחלות ...
 10 אוגוסט 2014
בורידים העמוקים-DVT יכולה להופיע מסיבות שונות : הפרעה בקרישת הדם, ...
 10 אוגוסט 2014
תופעה השכיחה בבעיית הורידים שנמשכת שנים רבות. לחץ גבוה בורידים עובר ...
 21 מאי 2014
ורידים בולטים - דליות זה ורידים שטחיים במצב של אי ספיקה שהתרחבו ...
 10 אוגוסט 2014
קיימות סיבות רבות לפצעים ברגליים: חוסר הספקת דם, זיהום, אי ספיקת ...
 10 אוגוסט 2014
המודיאליזה נעשית במקרים קשים של אי ספיקת כליות כאר הן מפסיקות לתפקד. ...
 10 אוגוסט 2014
לפרטים, התייעצות ולקביעת תור, השאירו את הפרטים או התקשרו: 2147*